8 tipp, hogy jobban menjen a hallgatás

A great way to learn Science!

A great way to learn Science!

A magnóhallgatás az egyik legnagyobb mumus a vizsgán, és még akkor is félnek tőle sokan, ha otthoni vagy órai körülmények között nem okoz különösebb gondot. Mert mi van, ha túl messzire ültetnek és azért nem fogok érteni semmit? Mi van, ha rossz feladatot nézek idegességemben és lecsúszok a vizsga feléről? Mi van, ha már maga a feladat is tele lesz ismeretlen szavakkal? Ilyen és ehhez hasonló kérdések merülhetnek föl a vizsgára készülésnél. Most összegyűjtöttem Neked néhány jó tanácsot, hogy minél magabiztosabban mehess a vizsgára.

1. A szokásos készülésen kívül érdemes sok hanganyagot (leginkább egyszerű, már ismert szövegeket) hallgatni a vizsgát megelőző napokban, akár a vizsga reggelén is, mert hiába készül valaki sokat a vizsgára, ha a vizsga napján egyáltalán nincs ráhangolódva az angolra és legalább 5-10 percre van szüksége, hogy az agya „ráálljon” az idegen szövegre.

2. A vizsgán minden feladatot olvass el figyelmesen. Ez a tanács teljesen evidensnek hangzik, mégis sokan vesztenek értékes pontokat amiatt, hogy nem olvassák el a feladatokat elég alaposan.

3. Tölts ki minden feladatot, még akkor is, ha nem vagy biztos a válaszaidban. Néha egy-két kihallott szóval már félig meg tudod válaszolni a kérdéseket.

4. Ne aggódj, ha nem értesz mindent, koncentrálj a feladatokra és próbáld meg azt az információt kihallani, amire szükséged van a kérdések megválaszolásánál.

5. Jegyzetelj! Ne hagyatkozz a memóriádra, lehet, hogy a felvétel végére már a felére sem fogsz emlékezni annak, amit tökéletesen értettél magnóhallgatás közben. Ceruzával bármikor leírhatod, amit hallasz, a végén pedig véglegesítheted a válaszaidat.

6. A legtöbb vizsgán kétszer hallgathatod meg ugyanazt a felvételt, így nem gond, ha az első alkalommal nem értesz mindent, viszont a rövid szüneteket mindenképp használd ki arra, hogy megpróbálod megválaszolni a kérdéseket, mert ha mindent a végére hagysz, már nem biztos, hogy lesz időd befejezni a feladatot.

7. Ne aggódj, ha nem vagy biztos egy-egy szó tökéletes helyesírásában. Ha csak minimálisat tévedsz és egyértelmű, hogy mit szerettél volna írni, a legtöbb vizsgán elfogadják, ha tartalmilag jó a válaszod.

8. Ha a vizsgán úgy érzed, hogy a vizsgakörülmények miatt nem fogod jól hallani a felvételt, túl messze ülsz a hangfaltól, vagy nem csukták be az ablakot és behallatszik az utcai zaj, mindenképp szólj a vizsgáztatónak, hogy ne ezen múljon a vizsgád sikeressége, de lehetőleg tedd ezt meg a vizsga elején, a felvétel lejátszása előtt, hogy a többi vizsgázót ne zavard. Ha már a felvétel elindítása után derül ki, hogy semmit nem hallasz az egészből, akkor is várd meg a felvételek közti szünetet, és akkor jelezd a problémádat a vizsgáztatónak.

Share

You may also like...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

17 − három =